Kullanıcı Bannerı
Yazar Profil Resmi
 • Doğrulandı

Reel Wet Clean

KURU ve ISLAK TEMİZLEME
 1. Cennet Mahallesi, Kutlu Sokak 22b, Küçükçekmece, Türkiye
 2. Yol Tarifi Al

Bilgi

Firma Yetkili Kemal Kilerci

Wet clean (ıslak temizleme) Kuru Temizleme'de (Dry cleaning) kullanılan kanserojen etkili kimyasal maddenin (Perc) çevre ve insan sağlığı açısından oluşturduğu tehlikeye karşı geliştirilen sistemin adıdır. Günümüzde Kuru Temizleme %90 bu kimyasalla yapılmaktadır. Çevre ve sağlık kuruluşlarının 1995 yılında yaptığı araştırmalar sonucunda kuru temizlemede kullanılan toksik maddelerin insan sağlığına verdiği zararların ürkütücü boyutlara ortaya çıkmıştır.
"KURU" olarak temizlendiği düşünülen giysiler, aslında kimyasal sıvı bir madde ile temizlenmektedir. Bu düşüncelerde Tabii ki üretici firmaların da yönlendirmelerinin nedeni vardır. Giysilerin deforme olması endişesi ile herhangi bir araştırma yapılmadan ürün etiketlerinde yer verilen ONLY DRY CLEAN (sadece Kuru Temizleme yapınız) uyarısı ne yazık ki tüketicinin bu toksik kanserojen madde ile yapılan temizlemeye yönlendirilmesine neden olmaktadır.
Elbiselerinizin daha temiz ve daha hijyenik olması için WETCLEAN temizleme sistemi kullanmalısınız. Pamuklu, keten, İpek ve Deri giysilerinizi wet clean sayesinde ne kadar değişime uğradığını farkedeceksiniz. Bu ürünler canlı gibidirler dokularının suda bulunan mineraller sayesinde daha canlı renklere büründüğünü ve daha temiz olduğunu hissedeceksiniz.

Daha temiz daha sağlıklı nesiller için; REEL WETCLEAN

REEL Islak temizleme halkımız tarafından son dönemlerde ıslak temizleme talepleri daha da büyümektedir. Bunun nedeni ise artık kuru temizlemenin doğaya ve insanlara verdiği zarar anlaşılmasıdır.

Greenpeace açıklama yapmıştı;
Dünyanın en aktif çevre örgütü olan Greenpeace ayrıca dünya çapında tanınan ve uluslararası konferanslarda söz sahibi olan bir çevre kuruluşu olmakla tanınıyor. Nitekim perc maddesinin zararlarını da bu kurum açıkladı. Grinpis'e göre kuru temizlemeden gelen ürünü direkt girmek hem alerji reaksiyonları tetikliyor Hendek kanser olma riskini oldukça arttırıyor. Kimileri kuru temizlemeden gelen giysileri üç dört gün güneşte bekletilerek gitse de Perc maddesinden yine de kurtulamıyoruz. Amerika'nın en büyük çevre örgütü epa ve dünyanın en bilinen çevre örgütü Greenpeace web sitelerinde wet clean ile temizleme yapan mağazaların telefon ve email adresleri tüketici duyurmaktadırlar. Dünyada bu tür örgütler başka bir sektör için bu kadar geniş kapsamlı bir bilgilendirme yapmamaktadırlar. Wet clean sisteminin Türkiye'deki öncüsü REEL WET CLEAN mağazalarına uğrayarak giysilerinizin hijyenik olarak temizlendiğini görebilirsiniz

Her türlü halı garantili temizlenir

Ceket pantolon palto pardesü

İlk günkü gibi temiz

Her cins yorgan yastık ve battaniye de mükemmel temizlik

Yün pamuk Elyaf

Her türlü perde temizlenir

Stor tül kumaş

Pantolon gömlek ütülenir

Dört Mevsim temizliğimiz Reel'de

Diller

 • Türkçe
 • Arapça
 • İngilizce
 • Kürtçe

Kolaylıklar ve Özellikler

 • Kredi Kartı ile ödeme
 • Çay Kahve İkramı

Hizmetler

Takım Elbise Islak-Kuru Temizleme 35.00

Ceket 20 TL pantolon 15 TL gömlek 15 TL kazak 15 TL palto pardesü 35 TL mantı 35 TL kaban 30 TL mont 20 TL

İletişim Formu

0 Yorum

Bilgi : Henüz Yorum Yok.

Lütfen Değerlendirmenizi Yapın

 • Hizmet Kalitesi
 • Fiyat Politikası
 • Çalışanların Sizinle İletişimi

Lütfen Yorumunuzu Yazın

Soru Sor

Aklınıza takılanları lütfen sorun

Soru Sor

Sorular

Henüz yanıtlanmış soru yok.