Kullanıcı Bannerı
Yazar Profil Resmi
  • Doğrulandı

Automat

Haramidere Automat Oto Tamirci
  1. Yakuplu, AUTOMAT OTO SERVİS, L Blok, Beylikdüzü/İstanbul, Türkiye
  2. Yol Tarifi Al

Bilgi

Mehmet Ali TEZE - Yetkili Tamirci

25 yıllık deneyimimizle 15 yıldır Beylikdüzü bölgesinde hizmetinizdeyiz. Son 1 yıldan beri Haramidere Sanayi Sitesi'nde hizmet vermekteyiz.

Automat Beylikdüzü Haramidere bölgesinde oto tamirci olarak hizmet vermekteyiz.

HİZMETLERİMİZ

Automat olarak İstanbul Beylikdüzü Haramidere Bölgesinde  kaporta hasarı oluşmuş bölgeyi tamir etmek için hasarlı bölge tamamen zımparalanarak temizlenmeli ve boya kaldırılmalıdır. Kırık olan parça yerine oturtulmalı ve sabitlenmelidir. (Destek çubukları veya vidalama ile) bir kap içerisine yaklaşık 1 su bardağı polyester dökülür ve %2 oranında sertleştirici, %2 oranında hızlandırıcı katılır. Ve karışım bir çubuk yardımıyla homojen bir yapı oluşuncaya kadar iyice karıştırılır. Hasarlı bölgeyi öncelikle arka kısımdan tamir etmek görüntü ve mukavemet açısından daha sağlıklı olacaktır. Hasarlı bölgenin iç tarafına (arka tarafına) tıpkı boya yapar gibi polyester sürülür. Sonrasında hasarlı bölgeye fiberglas parçası (hasarlı bölgenin şekline ve boyutuna göre) yerleştirilir. Sonrasında yerleştirilen bu fiberglas üzerine fırça darbeleriyle tekrar polyester işlenir. Daha sonra tekrar fiberglas parçaları konulur ve polyesteri üzerine yedirerek fiberglasın tamamen ıslanması sağlanır. Tek seferde en fazla 2 kat yapılması önerilir. Aksi halde hem polyester kurumaya başlayıp özelliğini yitirir hem de fazla kat atılan fiberglas yer çekimi etkisiyle akma yaparak yüzeye yapışmayacaktır. Kaporta ve Boya Tamiri konusunda en iyi hizmet.

Yapılan ilk aşama işlem kurumaya başlayınca içten tekrar yeni fiberglas katları hasarın durumuna göre atılabilir. (Tampon için içten en az 3 kat öneriyorum). İç kısmı hallettikten sonra dışarıdan görünen yüzey tekrar hazırlanan polyester ile fiberglas işlenerek parçanın şekli verilir, çukurlar fiberglas doldurularak hem mukavemet sağlanır hem de estetik bir görünüm oluşturulur.

Polyester işlemi yapılan fırça kesinlikle açıkta bırakılmamalıdır. Polyester ’in donmasıyla fırça kullanılamaz hale gelir. Fırça bir kaptaki tiner ile yıkandıktan sonra başka bir kaptaki tinere yatırılabilir. Böylece aynı fırça ile çok sayıda işlem yapılabilir. Son olarak yapılan kaporta işlemi sonrası işlem bölgesi zımparalanarak macunlamaya hazır hale getirilir.

UZMAN KADROMUZ İLE HER MARKA VE MODEL ARAÇLARIN OTO ELEKTRİK   ARIZALARI VE OTO ELEKTRİK YEDEK PARÇALARI DEĞİŞİMLERİ İLE AUTOMAT AVANTAJLARI HİZMET VERMEKTEYİZ

Otomobillerde bulunan elektrik sistemleri aracın birçok yerinde bulunmaktadır bunlardan bazıları motor bölümü , araç içi panneleri , koltuklar , sigorta toplaları i ve aydınlatma sistemleri gibi yerlerde oto elektrik sistemleri bulunur.
Otomobil  sürücüsünün diger araçlarla emniyetli seyrini sağlamak için yapılan far, sinyal, korna ve çeşitli lambalardan oluşan parçaları çalıştıran ve onların sigorta sistemi ile emniyetini sağlayan komple sistemdir,aydınlatma sistemlerinden bazıları aşağıda belirtilmiştir.

1- Farlar
2- Çeşitli lambalar
3- Sigortalar
4- Flaşör

Kısa bilgiler ;

1- Aracın farlarından bir kısmı veya hiçbiri yanmıyorsa sigortalar atmış olabilir veya far anahtarı arızalıdır.
2- Aracı veya herhangi bir elektrikli sistemde kısa devreden doğacak, etkili tehlikelerden koruyan parça sigortadır.
3- Aracın herhangi bir elektrikli sisteminde sigorta atmış ise aynı amperde yenisi ile değiştirilir.
4- Aracın farlarından birisi normal, diğeri az yanıyorsa bağlantılar oksitlenmiştir veya bağlantılar gevşemiştir. Farların ikiside yanmıyorsa far anahtarı arızalıdır.
5- Aracın farlarından veya sinyallerinden biri yanmıyorsa ampulü gevşek veya yanmıştır.
6- Aracın sinyalleri yanmıyorsa flaşörler arızalıdır.
7- Farların bakımı yapılırken far ayarıda yapılır.
8- Aracın üzerinde çalışırken kısa devreden doğacak yangın durumuna karşı akünün kutup başı bağlantısı sökülür.
9- Ayağımızı gaz pedalından çektiğimizde far ışıkları azalıyorsa akü zayıftır.
10- Fren pedalına basıldığında fren lambalarından herhangi biri yanmıyorsa yanmayan lambanın ampulü yanmıştır.
11- Fren pedalına bastığımızda fren lambaları yanmıyor ise sigortalar atmıştır veya fren müşiri arızalıdır. Eğer fren tutmaz lambada yanmaz ise fren hidroliği bitmiş veya sistemde hava vardır

DETAYLI BİLGİ VE HİZMET İÇİN ARAYABİLİRSİNİZ.

Diller

  • Türkçe
  • Arapça

Kolaylıklar ve Özellikler

  • Çay Kahve İkramı
  • Tamirci Park Yeri İmkanı

Hizmetler

Araç Onarım Ücretsiz

Sigortalı araçlar için vekaleten ücretsiz onarım yapılır.

Kaporta Boya Hizmeti 400.00 Ziyaret

Araç modeline göre fiyat değişiklik göstermektedir.

İletişim Formu

0 Yorum

Bilgi : Henüz Yorum Yok.

Lütfen Değerlendirmenizi Yapın

  • Hizmet Kalitesi
  • Fiyat Politikası
  • Çalışanların Sizinle İletişimi

Lütfen Yorumunuzu Yazın

Soru Sor

Aklınıza takılanları lütfen sorun

Soru Sor

Sorular

Henüz yanıtlanmış soru yok.