Kullanıcı Bannerı
Yazar Profil Resmi
 • Doğrulandı

Çözüm Turbo

Beylikdüzü Turbo Tamiri
 1. Cumhuriyet, Çözüm (Kardeşler) Turbo, Beylikdüzü/İstanbul, Türkiye
 2. Yol Tarifi Al

Bilgi

Barış GÜLER- YETKİLİ TAMİRCİ

10 SENELİK TECRÜBEMİZLE 6 YILDIR BEYLİKDÜZÜ BEYKENT OTO SANAYİ DE HİZMET VERMEKTEYİZ.

Çözüm Turbo olarak Beylikdüzü Beykent Sanayi Sitesi nde oto turbo tamir ve bakım hizmetleri ile sizinleyiz.

HİZMETLERİMİZ

Çözüm Turbo TRİGER DEĞİŞİMİ:

Triger Kayışı Ne Zaman Değiştirilmeli?

Triger kayışının değişim zamanları araçtan araca göre değişir. Bu konuda yardım alabileceğiniz en sağlam kaynak aracınızın bakım kataloğudur çünkü araçtan araca değişmesi farklı zamanlarda olan triger kayışı hakkında çoğu kişi kendi arabasının marka ve modeline göre şu kilometrede değiştirlmesi gerekir şeklinde uyarır. Ancak siz bunların hiçbirine aldırış etmeyin.

ÇÖZÜM TURBO BASKI BALATA DEĞİŞİMİ: Debriyaj, manuel şanzımanlı araçlarda şanzımanla motor arasındaki kavramayı ayıran ve vites değiştirmeye yarayan kısımdır. Otomatik şanzumanda bu işlem şanzumanın elektronik beyni tarafından kontrol edilir.
Öncelikle debriyajın doğru çalışıp çalışmadığının kontrol edilmesi gerekmektedir. Bunun için önce araç kısa bir rota üzerinde kullanılarak debriyaj sisteminin ısınması sağlanır. Isındıktan sonra, sabit konumdayken motoru rolantide çalıştırılıp, debriyaja full basılıyken geri vitese takılıp takılmadığı kontrol edilir. Takılabiliyorsa sorun yok demektir. Ayrıca araç rolantide çalışıyorken ve el freni de çekiliyken debriyaja basılı bir şekilde en yüksek vitese atılıp debriyaj bir anda çekilir. Araç durduysa sorun yok demektir. Bu sayede debriyajda kaçırma var mı yok mu o kontrol edilmiş olur.
Debriyaj sökülmesi için öncelikle şanzımanın sökülmesi gerekmektedir. Şanzıman söküldükten sonra debriyaj seti çıkarılır. Ardından sırayla volan dişlisinin ve şaft contasının da sökülüp durumlarının kontrolü gerekmektedir. Kontrol edilen şaft contası ve volan dişlisi de duruma göre değiştirilerek veya temizlenerek yerine takılır. Yeni aldığımız debriyaj setinin üzerindeki koruma tabakası silinir ve hiçbir şekilde üzerinde kir olmamasına dikkat edilir. Debriyaj diski hazırlandıktan sonra yerine monte edilmeye hazırdır. Geri yerine takılan ve civataları sıkılan debriyaj setinin, merkezleme mili kullanılarak yeri ayarlanır. En son merkeze yağ sürülüp fazlası alındıktan sonra şanzıman üzerinde bulunan debriyaj rulmanı kontrol edilir. Değişimi veya bakımı yapıldıktan sonra söküldüğü sırayla yerine takılır. Son aşamada şanzıman debriyajın olduğu bölgeden motor bloğuna montajı dikkatli ve zarar vermeyecek şekilde yapılır. Şanzıman sisteminin montajı yapıldıktan sonra debriyaj kablosunun ayarlanması ve hidrolik yağı konur. Havası alınır. Debriaj değişim işlemi tamamlanmıştır ve deneme sürüşü yaparak bir problem olup olmadığı kontrol edilebilir.

Yapılan İşlemler

 1. Şanzıman sökülmesi
 2. Debriyaj setinin çıkarılması
 3. Volan dişlisinin ve şaft contasının sökülmesi değişimi veya bakımı ve geri yerine takılması
 4. Şanzıman üzerindeki debriyaj rulmanı dökülüp bakımı veya değişimi yapılır.
 5. Şanzıman üzerindeki debriyaj rulmanı kontrolü, gerekli değişim veya bakımı
 6. Debriyaj setinin yerine montajı ve üzerine şanzıman sisteminin takılması
 7. Debriyaj kablosunun takılması ve hidrolik sıvısının eklenmesi

 

TURBO TAMİRİ:

Turbo arızalarında %90 oranında turbo tamiri tercih edilir. Bu yüzde onluk dilim turbo tamiri düzen ya da iş görür mü şüpheleriyle vazgeçen müşterilerimizdir. Turbo tamiri, düzen tutar, iş görür, orijinal kendi turbonuzun bozulmuş, aşınmış ve kurum bağlamış parçalarını orijinal sıfır parçalarla değişimiyle gerçekleştiği için sıfırdan hiçbir performans farkı yoktur. 

 

Sizlere turbo tamirini nasıl yapıyoruz hangi aşamalardan hangi testlerden geçtiğini ayrıntılı bir şekilde anlatıp Çözüm Turbo olarak göstermek istiyoruz.

 • Turbo Sökülme ve Temizleme
 • Parça Değişimi
 • Turbo Balans ve Fabrika Ayarları
 • Montaj
 • Kalite Kontrol

DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYABİLİRSİNİZ.

Diller

 • Türkçe
 • Arapça

Deneyimler

Usta Jan 2020 - Tarih Çözüm Turbo

Sertifikalar & Ödüller

 • WhatsApp Image 2020-01-24 at 15.28.37

  VERGİ LEVHASI

  ÇÖZÜM TURBO VERGİ LEVHASI

Kolaylıklar ve Özellikler

 • Çay Kahve İkramı
 • Kredi Kartı ile ödeme

Hizmetler

Yağ Bakımı 250.00 Ziyaret

Yağ Bakımı Hizmeti

Turbo Tamiri 450.00 Ziyaret

Model ve markaya göre değişklik göstermektedir.

Turbo Değişim 750.00 Ziyaret

Model ve markaya göre değişklik göstermektedir.

İletişim Formu

0 Yorum

Bilgi : Henüz Yorum Yok.

Lütfen Değerlendirmenizi Yapın

 • Hizmet Kalitesi
 • Fiyat Politikası
 • Çalışanların Sizinle İletişimi

Lütfen Yorumunuzu Yazın

Soru Sor

Aklınıza takılanları lütfen sorun

Soru Sor

Sorular

Henüz yanıtlanmış soru yok.