Kapak Fotoğrafı
 • Doğrulandı
Yazar Profil Resmi
 • OTO TAMİRCİSİ   Kaporta Boya Tamircisi, Oto Cam Tamircisi, Oto Kilit Tamircisi, Oto Pasta Cila
 • 569

Dekor Otomotiv

Kaporta Boya İşlerinizde Memnuniyetiniz İçin Çalışmaktayız

Bilgi

Dekor Otomotiv
Uğur Bayram - Yetkili Tamirci
Mustafa Bayram - Yetkili Tamirci
Beylikdüzü bölgesinde usta deneyimi ve eşsiz tecrübelerimiz ile hizmette sınır tanımıyoruz. Beylikdüzü ve çevresinde tanınan ve sağladığımız hizmetimiz ile kendisinden söz ettiren Dekor otomotiv sizlere hizmete hazırdır.

Dekor Otomotiv İstanbul Beylikdüzü Bölgesinde  kaporta hasarı oluşmuş bölgeyi tamir etmek için hasarlı bölge tamamen zımparalanarak temizlenmeli ve boya kaldırılmalıdır. Kırık olan parça yerine oturtulmalı ve sabitlenmelidir. (Destek çubukları veya vidalama ile) bir kap içerisine yaklaşık 1 su bardağı polyester dökülür ve %2 oranında sertleştirici, %2 oranında hızlandırıcı katılır. Ve karışım bir çubuk yardımıyla homojen bir yapı oluşuncaya kadar iyice karıştırılır. Dekor Otomotiv Beylikdüzü Hasarlı bölgeyi öncelikle arka kısımdan tamir etmek görüntü ve mukavemet açısından daha sağlıklı olacaktır. Hasarlı bölgenin iç tarafına (arka tarafına) tıpkı boya yapar gibi polyester sürülür. Sonrasında hasarlı bölgeye fiberglas parçası (hasarlı bölgenin şekline ve boyutuna göre) yerleştirilir. Sonrasında yerleştirilen bu fiberglas üzerine fırça darbeleriyle tekrar polyester işlenir. Daha sonra tekrar fiberglas parçaları konulur ve polyesteri üzerine yedirerek fiberglasın tamamen ıslanması sağlanır. Tek seferde en fazla 2 kat yapılması önerilir. Aksi halde hem polyester kurumaya başlayıp özelliğini yitirir hem de fazla kat atılan fiberglas yer çekimi etkisiyle akma yaparak yüzeye yapışmayacaktır. Kaporta ve Boya Tamiri konusunda en iyi hizmet.

Dekor Otomotiv Beylikdüzü Yapılan ilk aşama işlem kurumaya başlayınca içten tekrar yeni fiberglas katları hasarın durumuna göre atılabilir. (Tampon için içten en az 3 kat öneriyorum). İç kısmı hallettikten sonra dışarıdan görünen yüzey tekrar hazırlanan polyester ile fiberglas işlenerek parçanın şekli verilir, çukurlar fiberglas doldurularak hem mukavemet sağlanır hem de estetik bir görünüm oluşturulur.

Polyester işlemi yapılan fırça kesinlikle açıkta bırakılmamalıdır. Polyester ’in donmasıyla fırça kullanılamaz hale gelir. Fırça bir kaptaki tiner ile yıkandıktan sonra başka bir kaptaki tinere yatırılabilir. Böylece aynı fırça ile çok sayıda işlem yapılabilir. Son olarak yapılan kaporta işlemi sonrası işlem bölgesi zımparalanarak macunlamaya hazır hale getirilir.

Dekor otomotiv Mekanik Tamiri:  Dekor otomotiv olarak, otomobil mekanik tamiri motordan başlayarak yapılır. Diğer mekanik tamir, bakım ve yedek parça takımı gerekebilen bölümler ise:

 1. Fren bakımı
 2. Ön takım
 3. Şanzıman
 4. Diferansiyel

Bu kısımlar özellikle ustalar tarafından bakılmalı ve hassas bir şekilde incelenmelidir. Burada en önemli adımlardan birisi de aracın en önemli parçası olan motordur. Genel olarak yapılan işlemler şunlardır:

 1. Motor performansının ölçülmesi ve analizi
 2. Z Rotların kontrolü
 3. Su ve yağ kaçaklarını önleme
 4. Enjektör ayarı ve temizlemesi
 5. Vites kutusu tamir ve bakımı
 6. Fren ayarları
 7. El freni ve fren mesafesi analizi
 8. Lastiklerin aşınma ve basınç kontrolü
 9. Amortisör takozlarının kontrolü
 10. Yakıt sisteminin, pompanın ve filtrenin kontrolü

Dekor Otomotiv bunların dışında eğer araç eskiyse farklı işlemler de kontroller sırasında yapılması gerekebilir. Araç sahibine ulaşılarak gereken ve sonradan ortaya çıkan bakımlar ile ilgili izin alınarak işleme devam edilir.

Tüm işlemleriniz için iletişime geçebilirsiniz Dekor Oto Sizinle

EN UYGUN FİYAT VE KALİTELİ İŞÇİLİK İÇİN BİZ YANINIZDAYIZ.

TAMİRCİ SİTESİ FARKIYLA ÖZEL İNDİRMLER SİZİ BEKLİYOR.

Diller

 • Türkçe
 • İngilizce

Sertifikalar & Ödüller

 • IMG_20191107_150754

  USTALIK BLGESİ

  Usta öğreticilik belgesi

Kolaylıklar ve Özellikler

 • Çay Kahve İkramı
 • Kredi Kartı ile ödeme
 • Tamirci Park Yeri İmkanı

Hizmetler

Kaporta Tamiri 100.00 Ziyaret

Kaportanın hasarına göre ziyaret olarak ücretlendirilmektedir.

Oto Pasta Cila Hizmeti 350.00 Saat

Oto Far Parlatma 150.00 Ziyaret

1 Yorum

Yorum Yapan
 • Hizmet Kalitesi
 • Fiyat Politikası
 • Çalışanların Sizinle İletişimi

Lütfen Değerlendirmenizi Yapın

 • Hizmet Kalitesi
 • Fiyat Politikası
 • Çalışanların Sizinle İletişimi

Lütfen Yorumunuzu Yazın

Soru Sor

Aklınıza takılanları lütfen sorun

Soru Sor

Sorular

Henüz yanıtlanmış soru yok.