Kullanıcı Bannerı
Yazar Profil Resmi
 • Doğrulandı

Karakaya otomotiv

Haramidere Oto Tamir Özel Servis
 1. Yakuplu, Haramidere Sanayi Sitesi, Beylikdüzü Osb/Beylikdüzü/İstanbul, Türkiye
 2. Yol Tarifi Al

Bilgi

Nuri Karakaya - Yetkili Tamirci
2008 den beri Haramidere Oto Sanayi de güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz.

Karakaya Otomotoiv Beylikdüzü Haramirdere Sanayi Sitesi  Kaporta, Boya ve Mekanik Tamir ve Bakım olarak hizmet vermekteyiz.

HİZMETLERİMİZ

Karakaya Otomotiv olarak Oto Kaporta Boya Tamiri:

Kaporta hasarı oluşmuş bölgeyi tamir etmek için hasarlı bölge tamamen zımparalanarak temizlenmeli ve boya kaldırılmalıdır. Kırık olan parça yerine oturtulmalı ve sabitlenmelidir. (Destek çubukları veya vidalama ile) bir kap içerisine yaklaşık 1 su bardağı polyester dökülür ve %2 oranında sertleştirici, %2 oranında hızlandırıcı katılır. Ve karışım bir çubuk yardımıyla homojen bir yapı oluşuncaya kadar iyice karıştırılır. Hasarlı bölgeyi öncelikle arka kısımdan tamir etmek görüntü ve mukavemet açısından daha sağlıklı olacaktır. Hasarlı bölgenin iç tarafına (arka tarafına) tıpkı boya yapar gibi polyester sürülür. Sonrasında hasarlı bölgeye fiberglas parçası (hasarlı bölgenin şekline ve boyutuna göre) yerleştirilir. Sonrasında yerleştirilen bu fiberglas üzerine fırça darbeleriyle tekrar polyester işlenir. Daha sonra tekrar fiberglas parçaları konulur ve polyesteri üzerine yedirerek fiberglas’ın tamamen ıslanması sağlanır. Tek seferde en fazla 2 kat yapılması önerilir. Aksi halde hem polyester kurumaya başlayıp özelliğini yitirir hem de fazla kat atılan fiberglas yer çekimi etkisiyle akma yaparak yüzeye yapışmayacaktır.

Yapılan ilk aşama işlem kurumaya başlayınca içten tekrar yeni fiberglas katları hasarın durumuna göre atılabilir. (Tampon için içten en az 3 kat öneriyorum). İç kısmı hallettikten sonra dışarıdan görünen yüzey tekrar hazırlanan polyester ile fiberglas işlenerek parçanın şekli verilir, çukurlar fiberglas doldurularak hem mukavemet sağlanır hem de estetik bir görünüm oluşturulur.

Polyester işlemi yapılan fırça kesinlikle açıkta bırakılmamalıdır. Polyester ’in donmasıyla fırça kullanılamaz hale gelir. Fırça bir kaptaki tiner ile yıkandıktan sonra başka bir kaptaki tinere yatırılabilir. Böylece aynı fırça ile çok sayıda işlem yapılabilir. Son olarak yapılan kaporta işlemi sonrası işlem bölgesi zımparalanarak macunlamaya hazır hale getirilir.

Karakaya Otomotiv oto mekanik tamiri:

Aracın en temel parçasının bakımının yapılmasının önemi, aracın sağlamakta olduğu performans açısından çok önemlidir. Bu nedenle düzenli olarak bakımı yapılmayan araçlar, performans düşüklüğü yaşarken, bir süre sonra da sahibine çok yüksek tutarlara sahip arızalar çıkarabilmektedir. Motor tamiri, yapılırken bazı parçalar değişmektedir. Bu parçalar hava filtresi, polen filtresi, yakıt filtresi, yağı, soğutma sistemi, yağ filtresi gibi parçalar bakım sırasında değiştirilerek, aracın ilk alındığı haldeki performansı elde edilmeye çalışılmaktadır.

Motor, aracın çalışmasını sağlayan en önemli parça olduğundan bakımı ve tamiri de bu denli bir önem taşımaktadır. Bu nedenle aracınızın bu özel parçasının tamirin ideneyimli ve herkesin tavsiye ettiği  bir marka ile güvenle yaptırabilirsiniz. Tamir ücretleri aracın markasına ve modeline göre değişebilmektedir. Bu önemli parçanın bakımı düzenli yapılmış bir motor ile bakımı düzenli bir şekilde yapılmamış arasında da fiyat farkı çıkabilmektedir.

Karakaya Otomotiv Oto Beyin Tamiri:

ECU, tüm motor yönetimi ve kontrollerden sorumludur, ve motorun çalışma şartlarını sürekli olarak denetler, parametreleri hesaplar ve sürekli olarak değişkenleri ayarlar. Tüm bu ayarlamalar, motorun yükü, devri, çevre değişkenleri (hava sıcaklığı, hava yoğunluğu, motor sıcaklığı, barometrik basınç vs…) göz önüne alınarak bir saniye içerisinde yüzlerce kez gerçekleşir. Tüm bu ölçümler, basınç, sıcaklık, devir, hız, hava yoğunluğu vs…gibi değişkenlerin, milyarda bir sapma ile, motor içinde bulunan yüzlerce sensör tarafından yapılması ile mümkün olmaktadır…
(ECU) Arızalı!
Aracınızın beyninde bir arızamı meydana geldi? Artık oto beyin tamiri ile yeni beyin almanıza gerek kalmıyacak.. Oto Beyin konusunda İstanbul Kocasinan daki Firmamız siz değerli müşterilerimize kalıcı çözümler üretmek için hazır..
Oto Beyin Arızaları
Beyine su girmesi sonucu oluşan arızalar,
Haberleşme ünitesinin bozulması,
Ateşleme ünitesinin bozulması,
Aracın genelinde oluşan bir elektrik kaçağının beyini bozması..
gibi başlıca sorunlar
Beyin Tamiri
Araba beyin tamiri otomobillerde çok kritik ve önemli bir husustur. Yanlış yapılması halinde arabanızı tamamen bozarak tamir edilmeyecek hale getirebilir. Onun için tecrübeli, isini bilen ellerde olması verilecek en önemli kararlardan birisidir. On yıldan fazla tecrübe ile Karakaya Otomotiv İstanbul'da en güveneceğiniz her turlu otomobil çeşitlerin de oto beyin tamiri, airbag tamiri ve abs beyin tamiri konularında hizmet vermektedir. Yaşadığınız şehir İstanbul'dan uzak olsa bile sizi güvenli ellere yöneltir.

DETAYLI HİZMETLERİMİZ İÇİN İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ.

 

Diller

 • Türkçe
 • İngilizce

Sertifikalar & Ödüller

 • WhatsApp Image 2020-01-29 at 16.31.42

  USTALIK ÖĞRETİCİLİK BELGESİ

  USTALIK ÖĞRETİCİLİK BELGESİ

 • WhatsApp Image 2020-01-29 at 16.31.56

  USTALIK BELGESİ

  USTALIK BELGESİ

Kolaylıklar ve Özellikler

 • Çay Kahve İkramı
 • Kredi Kartı ile ödeme
 • Tamirci Park Yeri İmkanı
 • Yerinde Servis Hizmeti

Hizmetler

İletişim Formu

0 Yorum

Bilgi : Henüz Yorum Yok.

Lütfen Değerlendirmenizi Yapın

 • Hizmet Kalitesi
 • Fiyat Politikası
 • Çalışanların Sizinle İletişimi

Lütfen Yorumunuzu Yazın

Soru Sor

Aklınıza takılanları lütfen sorun

Soru Sor

Sorular

Henüz yanıtlanmış soru yok.