Kullanıcı Bannerı
Yazar Profil Resmi
 • Doğrulandı

Üstün Oto

1968'den Günümüze Üstün Oto
 1. Barış, Birlik Sanayi Sitesi Beylikdüzü, 2. Caddesi, Beylikdüzü Osb/Beylikdüzü/Beylikdüzü/İstanbul, Türkiye
 2. Yol Tarifi Al

Bilgi

Hakan Üstündağ- Yetkili Tamirci

26 seneden beri Üstün Oto olarak Beylikdüzü Birlik Sanayi de hizmet vermekteyiz.

Üstün Oto olarak Beylikdüzü Birlik Sanayi sitesinde hizmet vermekteyiz.

HİZMETLERİMİZ

Kaporta Boya Tamiri:

kaporta hasarı oluşmuş bölgeyi tamir etmek için hasarlı bölge tamamen zımparalanarak temizlenmeli ve boya kaldırılmalıdır. Kırık olan parça yerine oturtulmalı ve sabitlenmelidir. (Destek çubukları veya vidalama ile) bir kap içerisine yaklaşık 1 su bardağı polyester dökülür ve %2 oranında sertleştirici, %2 oranında hızlandırıcı katılır. Ve karışım bir çubuk yardımıyla homojen bir yapı oluşuncaya kadar iyice karıştırılır. Hasarlı bölgeyi öncelikle arka kısımdan tamir etmek görüntü ve mukavemet açısından daha sağlıklı olacaktır. Hasarlı bölgenin iç tarafına (arka tarafına) tıpkı boya yapar gibi polyester sürülür. Sonrasında hasarlı bölgeye fiberglas parçası (hasarlı bölgenin şekline ve boyutuna göre) yerleştirilir. Sonrasında yerleştirilen bu fiberglas üzerine fırça darbeleriyle tekrar polyester işlenir. Daha sonra tekrar fiberglas parçaları konulur ve polyesteri üzerine yedirerek fiberglasın tamamen ıslanması sağlanır. Tek seferde en fazla 2 kat yapılması önerilir. Aksi halde hem polyester kurumaya başlayıp özelliğini yitirir hem de fazla kat atılan fiberglas yer çekimi etkisiyle akma yaparak yüzeye yapışmayacaktır. Kaporta ve Boya Tamiri konusunda en iyi hizmet.

Yapılan ilk aşama işlem kurumaya başlayınca içten tekrar yeni fiberglas katları hasarın durumuna göre atılabilir. (Tampon için içten en az 3 kat öneriyorum). İç kısmı hallettikten sonra dışarıdan görünen yüzey tekrar hazırlanan polyester ile fiberglas işlenerek parçanın şekli verilir, çukurlar fiberglas doldurularak hem mukavemet sağlanır hem de estetik bir görünüm oluşturulur.

Polyester işlemi yapılan fırça kesinlikle açıkta bırakılmamalıdır. Polyester ’in donmasıyla fırça kullanılamaz hale gelir. Fırça bir kaptaki tiner ile yıkandıktan sonra başka bir kaptaki tinere yatırılabilir. Böylece aynı fırça ile çok sayıda işlem yapılabilir. Son olarak yapılan kaporta işlemi sonrası işlem bölgesi zımparalanarak macunlamaya hazır hale getirilir.

Boyasız Göçük Düzeltme:

Manyetik Göçük Düzeltme
En yaygın yöntemlerden biridir. Aracın hiçbir aksamı sökülmeye gerek kalmadan yapılan bu işlem ile zamandan oldukça tasarruf edebilirsiniz. Bu işlem ile hasarlı bölgeye frekans dalgası verilir. Böylece hasarlı bölgenin tekrar eski haline gelmesi sağlanır. Bu düzeltme işleminin en önemli faydası, hasarın kalınlığı ve bulunduğu bölgeye göre programlama yapılmasıdır.

Kaporta Göçük Düzeltme
Oto ustaları tarafından sıklıkla uygulanan bir yöntemdir. Ezilen kaportanın hasar almadan düzeltilmesi işlemidir. Göçük düzeltme işlemi için bir takım çubuk aparatlarında faydalanılır. Bu işlemi yaparken dikkat edilmesi gereken nazikçe davranarak, kaportadaki göçüğün arkadan dışa doğru ittirilmesidir.

Vakumlama Yöntemi ile Göçük Düzeltme
Bilinen diğer bir yaygın yöntem ise vakumlama yöntemidir. Hasarlı olan bölgenin arkasına ulaşabilme imkanı bulunmuyorsa, vakumlama yönteminden faydalanabilir. Göçüklerin boyutlarının doğru belirlenmesi dikkat edilmesi gerekilen en önemli noktadır. Çünkü hasarın büyüklüğüne uygun bir şekilde hareket edilmelidir.

Mekanik Tamiri:

Üstün Oto olarak, otomobil mekanik tamiri motordan başlayarak yapılır. Diğer mekanik tamir, bakım ve yedek parça takımı gerekebilen bölümler ise:

Fren bakımı
Ön takım
Şanzıman
Diferansiyel
Bu kısımlar özellikle ustalar tarafından bakılmalı ve hassas bir şekilde incelenmelidir. Burada en önemli adımlardan birisi de aracın en önemli parçası olan motordur. Genel olarak yapılan işlemler şunlardır:

Motor performansının ölçülmesi ve analizi
Z Rotların kontrolü
Su ve yağ kaçaklarını önleme
Enjektör ayarı ve temizlemesi
Vites kutusu tamir ve bakımı
Fren ayarları
El freni ve fren mesafesi analizi
Lastiklerin aşınma ve basınç kontrolü
Amortisör takozlarının kontrolü
Yakıt sisteminin, pompanın ve filtrenin kontrolü
Üstün Oto bunların dışında eğer araç eskiyse farklı işlemler de kontroller sırasında yapılması gerekebilir. Araç sahibine ulaşılarak gereken ve sonradan ortaya çıkan bakımlar ile ilgili izin alınarak işleme devam edilir.

Sertifikalar & Ödüller

 • WhatsApp Image 2020-01-24 at 13.00.15

  TS Belgesi

  ÜSTÜN OTO HİZMET YETERLİLİK BELGESİ

Kolaylıklar ve Özellikler

 • Çay Kahve İkramı
 • Kredi Kartı ile ödeme
 • Tamirci Park Yeri İmkanı

Hizmetler

Kaporta Tamiri 100.00 Ziyaret

Marka ve modele göre fiyat değişiklik göstermektedir.

Oto Pasta Cila 100.00 Ziyaret

Marka ve modele göre fiyat değişiklik göstermektedir.

İletişim Formu

0 Yorum

Bilgi : Henüz Yorum Yok.

Lütfen Değerlendirmenizi Yapın

 • Hizmet Kalitesi
 • Fiyat Politikası
 • Çalışanların Sizinle İletişimi

Lütfen Yorumunuzu Yazın

Soru Sor

Aklınıza takılanları lütfen sorun

Soru Sor

Sorular

Henüz yanıtlanmış soru yok.