Kullanıcı Bannerı
Yazar Profil Resmi
 • Doğrulandı

Yiğit Otomotiv

Yiğit Oto Beylikdüzü Oto Tamircisi
 1. Yakuplu, Haramidere Sanayi Sitesi, Beylikdüzü Osb/Beylikdüzü/İstanbul, Türkiye
 2. Yol Tarifi Al

Bilgi

Musa Pehlivan - Yetkili Tamirci

40 yılık deneyimle 13 yıldır Haramidere Sanayi Sitesi nde Yiğit Otomotiv olarak hizmet vermekteyiz.

Yiğit Otomotiv olarak Beylikdüzü Haramidere Sanayi Sitesi nde hizmet vermekteyiz.

HİZMETLERİMİZ

Yiğit Otomotiv Kaporta Tamiri Nasıl Yapılır?

Kaporta hasarı oluşmuş bölgeyi tamir etmek için hasarlı bölge tamamen zımparalanarak temizlenmeli ve boya kaldırılmalıdır. Kırık olan parça yerine oturtulmalı ve sabitlenmelidir. (Destek çubukları veya vidalama ile) bir kap içerisine yaklaşık 1 su bardağı polyester dökülür ve %2 oranında sertleştirici, %2 oranında hızlandırıcı katılır. Ve karışım bir çubuk yardımıyla homojen bir yapı oluşuncaya kadar iyice karıştırılır. Hasarlı bölgeyi öncelikle arka kısımdan tamir etmek görüntü ve mukavemet açısından daha sağlıklı olacaktır. Hasarlı bölgenin iç tarafına (arka tarafına) tıpkı boya yapar gibi polyester sürülür. Sonrasında hasarlı bölgeye fiberglas parçası (hasarlı bölgenin şekline ve boyutuna göre) yerleştirilir. Sonrasında yerleştirilen bu fiberglas üzerine fırça darbeleriyle tekrar polyester işlenir. Daha sonra tekrar fiberglas parçaları konulur ve polyesteri üzerine yedirerek fiberglas’ın tamamen ıslanması sağlanır. Tek seferde en fazla 2 kat yapılması önerilir. Aksi halde hem polyester kurumaya başlayıp özelliğini yitirir hem de fazla kat atılan fiberglas yer çekimi etkisiyle akma yaparak yüzeye yapışmayacaktır.

Yapılan ilk aşama işlem kurumaya başlayınca içten tekrar yeni fiberglas katları hasarın durumuna göre atılabilir. (Tampon için içten en az 3 kat öneriyorum). İç kısmı hallettikten sonra dışarıdan görünen yüzey tekrar hazırlanan polyester ile fiberglas işlenerek parçanın şekli verilir, çukurlar fiberglas doldurularak hem mukavemet sağlanır hem de estetik bir görünüm oluşturulur.

Polyester işlemi yapılan fırça kesinlikle açıkta bırakılmamalıdır. Polyester ’in donmasıyla fırça kullanılamaz hale gelir. Fırça bir kaptaki tiner ile yıkandıktan sonra başka bir kaptaki tinere yatırılabilir. Böylece aynı fırça ile çok sayıda işlem yapılabilir. Son olarak yapılan kaporta işlemi sonrası işlem bölgesi zımparalanarak macunlamaya hazır hale getirilir.

Yiğit Otomotiv Şase Tamiri Nasıl Yapılır?

Şase, aracın ana gövdesinin bulunduğu kısımdır. Aktarma organları, kaporta, tekerler, fren sistemleri, egzoz sistemleri şase üzerine bağlanır ve konumlandırılır. Aynı zamanda aracın güvenliğinden de sorumludur. 10 yaşın üzerindeki araçlarda, araç herhangi bir kazaya karışmamış olsa bile metal yorgunluğu sebebiyle yıpranma, çürüme ve dökülmeler olabilir.
Şase, aracın iskeletini oluşturması ve güvenliğin en temel faktörü olması sebebiyle alüminyum, demir çelik gibi ağır metal alaşımlarından üretilir.
Şase tamiri için öncelikle araç lifte kaldırılır. Daha sonra araç muayene edilerek öncelikle onarılacak kısım tespit edilir. Onarım yapılacak olan bölgedeki şasenin şekli ve boyutu belirlendikten sonra o bölgeye uygun olacak şekilde bir metal parçası kesilip hazırlanır. Daha sonra onarılacak kısım altta kalmak suretiyle yeni parça şaseye kaynak yapılarak bağlanır. Kaynak işlemi bittikten sonra şase üzerine ziftleme işlemi uygulanır. Bu işlem paslanmaları geciktirir ve şaseyi korur.

Beylikdüzü Yiğit Otomotiv Olarak Kaporta Onarım, Boya, Mekanik, Alüminyum Kaynak ve Alimünyum Gövdeli Araç Onarımı, Plastik Tampon Onarım, Göçük Onarım Tamir hizmetleri vermekteyiz.

 

Diller

 • Arapça
 • Türkçe
 • Kürtçe

Sertifikalar & Ödüller

 • WhatsApp Image 2020-01-29 at 13.50.39

  Ustalık Belgesi

  Yiğit Otomotiv Musa Pehlivan Ustalık Belgesi

 • WhatsApp Image 2020-01-29 at 13.51.40

  Eğitim Belgesi

  Ford Eğitim Belgesi Musa Pehlivan Yiğit Otomotiv

Kolaylıklar ve Özellikler

 • Kredi Kartı ile ödeme
 • Tamirci Park Yeri İmkanı
 • Çay Kahve İkramı

Hizmetler

Parça Başı Boya 250.00 Ziyaret

Pasta Cila 300.00 Ziyaret

Araç model ve markaya göre fiyat değişiklik göstermektedir.

Rütuş Boya Ücretsiz

Hafif Hasar Onarım 80.00 Ziyaret

Orta Hasar Onarım 250.00 Ziyaret

Ağır Hasar Onarım 1,000.00 Ziyaret

1000 TL den başlayarak hasara göre değişmektedir.

Göçük Onarım 50.00 Ziyaret

Araç model ve markaya göre fiyat değişiklik göstermektedir.

İletişim Formu

0 Yorum

Bilgi : Henüz Yorum Yok.

Lütfen Değerlendirmenizi Yapın

 • Hizmet Kalitesi
 • Fiyat Politikası
 • Çalışanların Sizinle İletişimi

Lütfen Yorumunuzu Yazın

Soru Sor

Aklınıza takılanları lütfen sorun

Soru Sor

Sorular

Henüz yanıtlanmış soru yok.